Zmena je v tvojich rukách zamierila do Fínska

09.05.2024

Už je to pár dní, čo sme sa vrátili z nášho ďalšieho Erasmus+ a hneď vymenili zimníky za krátko rukávové tričká. Naši žiaci okúsili najsevernejšie dobrodružstvo v dejinách školy a strávili desať dní vo fínskom Salo. Privítala nás Armfeltin koulu, kde sme okúsili život miestnych žiakov a popri tom zažili videli množstvo nevídaných vecí. Ako základňa nám slúžili typické fínske domčeky v lese. Hoci sme si stále mysleli, že bývame na brehu jazera, ono to bolo more. A pokiaľ ste vy v tom čase si mysleli, že máte ochladenie, tak verte, že my sme ho naozaj mali a dokonca sme zažili až vianočnú nádielku snehu. O škole vám povieme neskôr. Teraz iba v skratke, boli sme tiež v Helsinkách, v pevnosti Suomenlinna, na túre v Teijo národnom parku a nevynechali sme ani bowling, centrum voľného času, karaoke. Po večeroch debaty, hry a hlavne SAUNU!

Tento projekt je financovaný Európskou úniou.