Zber gaštanov

Gaštan.
Symbol jesene, ktorý pozná každé dieťa.
Bola by však škoda využívať tieto liečivé plody iba na zhotovovanie gaštanových panáčikov. Viete, že prívlastok "konský", dostal gaštan podľa toho, že ho pridávali do potravy koňom? Liečil ich a vracal im silu do nôh.
Gaštany majú vysoký obsah saponínov a flavonoidov, a preto sa spracovatelia gaštanov sústreďujú na výrobu liečivých mastí a tinktúr určených na vonkajšie použitie.
Naša škola sa už niekoľko rokov zapája a prispieva do zberu gaštanov. Niekedy je to viac kilogramov, niekedy menej. Vychádzky alebo zábavu v parku sme spojili so zbieraním gaštanov. Máme veľkú radosť, že sme mohli svojím spoločným zberom prispieť farmaceutickej firme k výrobe liečivých produktov, ktoré využívame pre svoje zdravie. Po ukončení zberu vždy odmeníme deti, ktoré prispeli najväčším množstvom kilogramov.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým a veľmi dúfame, že v ďalšom školskom roku budeme spoločne prispievať na dobrú vec.