Vynález sa stáva realitou!

04.02.2022

Dňa 3.2.2022 sme sa s projektom MY MACHINE úspešne posunuli do druhej fázy KONCEPTY. Na tento deň sme dostali pozvanie od našich kamarátov vysokoškolákov na stretnutie vynálezcov MY MACHINE, ktoré sa malo uskutočniť na Strojníckej Fakulte STU v Bratislave, kde nám vysokoškoláci mali prostredníctvom prezentácie a makety vynálezu ukázať ako im ide príprava konceptu. Veľmi sme sa tešili na tento jedinečný zážitok, lebo okrem prezentácie by sme si mohli pozrieť aj priestory univerzity. Ako to už niekedy býva, doba, v ktorej teraz žijeme, nám tento zážitok neumožnila. Museli sme sa uspokojiť s online prezentáciou. Vo virtuálnom svete sme sa oboznámili s víťazným projektom, ktorým je "ťahacia kosť pre psíka". Šikovná vysokoškoláčka nám v prezentácii predstavila maketu projektu. Dostali sme za úlohu spoločne vybrať farbu, v ktorej bude projekt prevedený. Technické výkresy na realizáciu projektu vysokoškoláci posunú stredoškolákom, tí vytvoria prototyp projektu, ktorý by mal byť hotový približne v apríli.

Už teraz sa veľmi tešíme!

Vaši žiaci 4.A triedy

TU si môžete pozrieť vysnívané vynálezy žiakov z iných škôl