Súťaž s Ekofondom SPP

28.11.2023

V pondelok 27.11. 2023, my žiaci našej školy Nina Bačinská, Matej Németh a Filip Kubík, všetci z 9.B spolu s pani učiteľkou Kamocsaiovou, sme sa zúčastnili workshopov 2. ročníka celoslovenskej súťaže Greenfluenceri a energia. Workshopy sa konali v Bratislave, presne v budove Strednej odbornej školy technológií a remesiel. Chceli sme cestovať šetrne k životnému prostrediu a tak voľba padla na vlak a MHD. Naše plány skrížil meškajúci rýchlik a tak trochu aj neznáme prostredie. Spoločné otvorenie sme síce zmeškali, ale ostatné aktivity sa vydarili. Zaoberali sme sa témami ,,Kritické myslenie" a ,,Sociálne siete", kde sme sa dozvedeli veľa nových užitočných informácií. Napríklad ako rozoznať hoax od pravdivej informácie, alebo čo je cieľom hoaxov. Popri zaujímavej práci sme spoznali aj členov iných súťažných tímov, takže sme síce v súťaži, ale v takej spoločnej súťaži.