Projekt V4 grant - ecocenter Komárno

10.06.2024

V marci, keď sme sa lúčili s našimi novými kamarátmi z Pais Dezső Általános Iskola v Budapešti, sa nám zdalo, že máj, kedy sa máme znova stretnúť, je veľmi ďaleko. Avšak čas rýchlo beží a my už máme za sebou aj májové stretnutie na našej škole. Plní očakávania z opätovného stretnutia, sme sa konečne dočkali. Po zvítaní čakala na žiakov prvá aktivita, ktorá bola zameraná na odpadové hospodárstvo - tvorbu odpadu, recykláciu, kompostovanie. Túto aktivitu sme ukončili obľúbeným kvízom Kahoot. Nečakane nás prišli navštíviť aj projektové manažérky z International Visegrad Fund, vďaka ktorému sa tento projekt mohol uskutočniť. Formou zábavného kvízu v štýle Staň sa milionárom, sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o vyšehradskej štvorke (V4). Poobede sme mali prehliadku mesta a navštívili sme aj pevnosť. Ďalšie doobedie sme strávili na Ekofarme vo Veľkom Lély a poobede sme v škole vyrábali machové obrazy a hmyzie hotely. Nechýbala ani spoločná zábava. Najprv si žiaci zmerali sily v prehadzovanej a potom si spolu zaspievali karaoké. Posledný deň strávili maďarskí žiaci v Podunajskom múzeu, kde si pozreli prírodovednú expozíciu a oboznámili sa s rastlinami a živočíchmi žijúcimi na našom území. Program pokračoval spoločným sadením rastlín do nových gabiónov v átriu školy. Spolu sme si užili veľa zábavy, získali sme veľa nových poznatkov a zručností a hlavne sme našli nových kamarátov. Dúfame, že sa ešte stretneme pri ďalších nových projektoch.

Projekt bol realizovaný s podporou Visegrad Fund v rámci programu V4 Generation Mobility.