Projekt Šafran

07.11.2022

Naša škola sa prihlásila do projektu Krokus/Šafran. Projekt pomôže žiakom pri výučbe o holokauste, slúži ako podnet pre rozširovanie vedomostí o tejto problematike. Tento projekt vyhlásilo Slovenské Národné Múzeum. Žiaci sa môžu dozvedieť zaujímavosti o židovskej kultúre, histórii, zvykoch a tradíciách. Nadácia Írska pre vzdelávanie o holokauste (Holocaust Education Trust Ireland - HETI) poskytuje cibuľky žltých šafranov, ktoré majú byť na jeseň vysadené na pamiatku jeden a pol milióna židovských detí, ktoré sa stali obeťami nacizmu. Žlté cibuľky pripomínajú žlté Davidove hviezdy, ktoré boli Židia prinútení nosiť za nacistickej vlády. Šafrany kvitnú na konci januára alebo začiatkom februára v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (27. januára).