Projekt "MY sme škola" v polčase

24.01.2023

Koncom minulého týždňa (piatok a sobota) zabsolvovali naši učitelia, zapojení v projekte "MY sme škola", dvojdňový mentoring výcvik, ktorého cieľom bolo pripraviť ich, aby sa vedeli navzájom navštevovať na hodinách a následne ich rozoberať. Učili sa láskyplne jastrabím okom pozorovať hodinu, spoľahlivo zaznamenávať plusy i mínusy, s úctou a pokorou dávať feedback, zvedavo klásť otázky v reflexii... skrátka, učili sa, ako s kolegom viesť po návšteve jeho hodiny príjemný a zároveň zmysluplný mentoring rozhovor. Okrem mentorovania fiktívneho slovenčinára, roleplay na základe videa jedného zemepisára a mentorovania lektora Dávida, si vyskúšali aj mentoring medzi sebou. A išlo im to parádne. Sme v polčase projektu, doteraz robil mentoring našim učiteľom Dávid, odteraz si ho začnú robiť sami a Dávid okrem prinášania nových metód bude našim učiteľom poskytovať supervíznu podporu v ich mentorských začiatkoch. Čo dodať? Dobrodružstvá prichádzajú a odchádzajú, ale MY ostávame. Lebo MY sme škola!

Ďakujeme Nadačnému fondu Telekom pri Nadácii Pontis za finančnú podporu projektu.