Projekt My Machine sa blíži ku koncu

04.05.2022

Deň 4.5.2022 je pre nás významným dňom v projekte MY MACHINE. V tento deň sa celý projekt a všetky práce s ním spojené úspešne posunuli do predposlednej fázy - PRÍPRAVA A ZHOTOVENIE. Boli sme sa pozrieť ako práce na našom vynáleze pokračujú. Zoznámili sme sa so šikovnými študentmi zo Strednej odbornej školy technickej v Komárne, ktorí pracujú na realizácii vynálezu. S prácou študentov sme boli veľmi spokojní, zadanie si splnili presne podľa prezentácie a technických návrhov, ktoré vypracovali vysokoškoláci z STU v Bratislave. Ako bonus sme dostali prehliadku priestorov školy. Videli sme, v ktorých dielňach a učebniach sa rodil vysnívaný vynález našej žiačky Stavrulky a ktorými dielňami musel prejsť, aby nabral terajšiu podobu. Dielní majú v škole naozaj veľa, napríklad: drevárska, maliarska, zámočnícka, zváračská. No najviac nás zaujala učebňa s 3D tlačiarňou. Ukázali nám, ako sa tlačia jednotlivé diely, ktoré sú potrebné k zostaveniu nášho vynálezu. Získali sme nové informácie o recyklácii vrchnáčikov z plastových fliaš. Z nich sa totiž vyrába materiál, ktorý sa používa do 3D tlačiarní. Na záver našej návštevy sme sa podpísali na malé kostičky a ozdobili nimi našu búdku, ktorá bude domčekom pre psíka a jeho ťahaciu kosť. Už teraz sa tešíme na veľké finále projektu - odovzdávanie vynálezov, ktoré sa uskutoční 16.6.2022 v Piešťanoch.

Vaša 4.A