Po troch rokoch opäť na lyžiach

21.02.2023

V tomto školskom roku sme sa konečne mohli pustiť do organizovania Lyžiarskeho kurzu. Prednosť dostali deviataci a ôsmaci, ktorí ho doteraz nemohli absolvovať. Spočiatku to vyzeralo tak, že sneh budeme musieť hľadať lupou, ale nakoniec sa príroda sa nad nami zľutovala a obdarovala nás vyše metrom snehu. Po troch rokoch nás privítali svahy lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici až gýčovým počasím. Celý týždeň nádherne svietilo slniečko, vôbec nefúkal vietor a teplota bola cez deň tak akurát, medzi -7 a -2°C. Medzi účastníkmi sa našli aj takí, ktorí toľko snehu videli naživo prvýkrát. Aj si ho všetci užili do sýtosti, či už počas lyžovania, alebo počas túry na Krahule. Lyžovanie sa páčilo všetkým. Na svahu sa darilo viac či menej, ale nakoniec sa všetci začiatočníci naučili zlyžovať primerane náročný svah. Tí, ktorí sa už lyžovať vedeli, zdokonaľovali svoju techniku a užili si aj kopec zábavy pri cvičeniach vo dvojici alebo v skupine. Záverečný slalom preveril lyžiarske schopnosti všetkých a v každej kategórii vyhrali tí najlepší. Ani na izbách sa nelenilo, poctivo sa upratovalo. Veď aj bolo prečo - odmena bola sladká. Počas večerov sa žiaci zabavili rôznymi hrami, ktoré si navzájom pre seba pripravili. Nechýbala ani tradičná voľba Miss kurzu a Mr. noha. Úspešný lyžiarsky kurz ukončila záverečná diskotéka. Vrátili sme sa domov s množstvom krásny zážitkov, z ktorých budeme počas všedných dní ešte dlho čerpať pozitívnu energiu.