Nežná 33

17.11.2022

Súdržnosť, napätie, tímovosť, ale i tréma sprevádzali naše pripomenutie si Dňa slobody a demokracie.

K 33. výročiu Nežnej revolúcie si žiaci deviateho ročníka mediálnej výchovy pripravili vysielanie. Pripomenuli sme si deň, ktorému vďačíme za to, že žijeme v slobodnej a demokratickej spoločnosti. Vo vysielaní sme hovorili o spomienkach našich učiteľov, poznatkoch nás detí a zhrnuli sme, čo sa vlastne toho 17. novembra 1989 udialo. Vysielania sa zúčastnili aj naši ukrajinskí spolužiaci a spomenuli, že i oni mali podobné udalosti ako Majdan z roku 2014 a Oranžovú revolúciu z roku 2004.

Buďme kritickí k problémom a nedostatkom súčasnosti, ale nezabúdajme, že sloboda a demokracia nie sú samozrejmé. Sú to hodnoty, ktoré treba obhajovať, pestovať a chrániť.

O to viac, že práve žijeme časy, keď susedná krajina čelí agresii Ruska a bojuje za slobodu a demokraciu.

Ďakujeme tímu MV FrechFries - naozaj boli skvelí. Ak by ste pochybovali... pravdaže sa vysielalo LIVE.