Letný tábor 3. týždeň: Putovanie s cestovkou

26.07.2023

Po vzájomnom predstavení sa deti hľadali synonymá k slovu Vandráci. Spoznali cieľ cestovnej kancelárie VANDRÁCI a vybrali sa za krásami a históriou Komárna a jeho okolia. Cez pevnostný systém sa dostali k Mŕtvemu ramenu. Tu si deti užili hier, čľapkajúc sa v príjemnej vode ramena našli "vzácne" kamienky, ulity, videli poletovať vážky aj plávajúce kačky. Po chutnom obede sa trasou v teple vanúcej prírody vrátili späť, aby sa po stretnutí s rodičmi podelili o svoje nové zážitky.

Ďalší deň si najskôr vyskúšali svoje rétorické nadanie v hre Majster slova. Zahrali sa na Slnečnú sústavu a zopakovali si vedomosti z astronómie. Potom už len nástup do vlaku a nasledovala návšteva hvezdárne v Hurbanove. 

Tretí deň sa cestovanie vlakom zopakovalo. No iným smerom. Do Novej Stráže k Dunaju a k jeho tajomstvám. Pláž nám odhalila množstvo námetov na realizáciu obrazov podľa Archimbolda. Príjemná voda deti osviežila a hladné brušká zasýtil výborný obed v miestnej reštaurácii. Putovanie s cestovkou naplnilo očakávanie... detí aj pani učiteliek.