KomenskéHO OH

24.06.2021

V starovekom Grécku sa olympiáda konala každé štyri roky, ale u nás máme olympiádu v netradičných disciplínach každý rok.

Tohtoročná bola ale iná. Pani učiteľky nám pripravili prekvapenie v podobe vzácnej návštevy. S veľkou netrpezlivosťou sme čakali, kto k nám príde. Kajakár? Basketbalista? Volejbalista? ...

Ani sme netušili, že v našom meste žije 75-násobný majster Slovenska v biliarde a vicemajster sveta v štvorhre Jaroslav Polách. Pre nás neznámy pán sa behom chvíľky stal kamarát, ktorý v rámci besedy s neskutočným záujmom rozprával o biliarde. Dozvedeli sme sa, čo ho k tejto hre priviedlo a ako sám amatérsky trénoval na rôzne súťaže. Nielen nadanie, ale aj hodiny tréningov ho posunuli až na majstrovstvá sveta. Bol raritou, ktorú si chodili obzerať reportéri z rôznych krajín a neveriacky krútili hlavami, ako sa amatér mohol dostať až na majstrovstvá sveta a dosiahnuť taký výborný výsledok. Boli sme naňho hrdí a každý odchádzal z besedy s jeho podpisom.

Razom sa z pána Polácha stal ujo Jaro, ktorý slávnostne otvoril naše KomenskéHO OH zapálením olympijského ohňa. Potom sme ho prekvapili my, žiaci. Na úvod hier sme spoločne zatancovali štvrtácku zumbu. Nasledovalo predstavenie družstiev s vlastnými vlajkami a pokrikmi. Stanovištia s netradičnými disciplínami nás už čakali a tak sme sa rozpŕchli po areáli našej školy, aby sme si stihli všetko vyskúšať. Trénovali sme svoju zručnosť v chytaní rýb, v prevliekaní hula-hopu cez reťaz vytvorenú všetkými členmi družstva, v prehadzovaní gumákov, v slalome s loptičkou vedenou palicou, v prenášaní vrchnákov z fliaš štipcami, v prelievaní vody z pohára do pohára, v skladaní puzzle fotiek našich najúspešnejších športovcov... Proste, kopec zábavy...

Dobrá atmosféra týchto hier spôsobila, že ujo Jaro nám ponúkol možnosť zahrať si s ním a s jeho kamarátom, taktiež biliardistom, Zsoltom Domjánom biliard v Ramses klube. Obaja pre nás pripravili krásne dopoludnie v klube, kde sme sa zoznámili s biliardovým stolom, guľami a tágom. Vysvetlili nám základné pravidlá hry a s neskutočnou trpezlivosťou nám pomáhali v našich prvých nie veľmi úspešných pokusoch trafiť guľu na správne miesto. Hrou sme boli očarení a niektorí z nás sa rozhodli, že klub a uja Jara ešte určite navštívia.

Bolo nám s vami perfektne, ďakujeme ujo Jaro a ujo Zsolt.


                                                                                                                       Žiaci zo ZŠ J.A. Komenského