Kam vedú kamene - PostBellum

29.01.2024

Kinopríbehy a Rozhodovanie sú názvy dvoch workshopov občianskeho združenia Post Bellum, ktoré sme realizovali 14.1. a 25.1. vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Na prvom workshope sme sledovali svedectvá preživších Holokaust a diskutovali so Slavom z Post Bellum a s reperom Tonom S o potrebe sa postaviť za svoj názor a presvedčenie, pokiaľ ním neobmedzujeme práva iných. Na celodennom workshope Rozhodovanie nám zážitkovou formou ponúkli učivo dejepisu od vzniku prvej ČSR až po druhú svetovú vojnu. Na chvíľu sa žiaci stali poslancami prvorepublikového parlamentu v jednotlivých obdobia a hlasovali o kľúčových okamžikoch. Neskôr sme sledovali pravdivý príbeh tínedžerky Evy, ktorá dospievala v ťažkej sa spoločenskej situácii. Rozhodovali sme sa za ňu tak, ako sa musela v tých chvíľach rozhodnúť ona sama. Nakoniec sme prežívali jej strastiplnú plavbu do Palestíny. Veľká vďaka patrí lektorom a občianskemu združeniu Post Bellum za vynikajúce aktivity a pravdaže aj našim žiakom. Opäť sme zožali pochvalu za ich zanietenosť, kreativitu a pracovnú nasadenosť. Aj pre nás učiteľov to bol inšpiratívny príklad, ako zážitkovo poňať témy veľkých dejín cez osobné príbehy.