Jeseň nás učí vnímať krásu

11.10.2021

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia. S príchodom jesene sa mení aj príroda. Štebotavé lastovičky utíchajú a odlietajú prečkať tuhú pani Zimu do teplých krajín. Ostatné zvieratká nelenia a usilovne znášajú do svojich brlohov zásoby potravy, ktoré im pomôžu prečkať mrazivú zimu.

Toto kúzelné obdobie je pre mnohých najkrajším z celého roka. Stromy hrajú farbami ako pestrofarebné kvety. Jeseň je veľmi zaujímavé ročné obdobie so svojskou atmosférou a postačí, ak sa na ňu pozrieme zblízka a zistíme, že je to naozaj tak.

Čaro jesene dokážu oceniť najmä deti váľajúce sa v kope lístia, alebo stačí len pohľad na lietajúceho draka, ktorý brázdi na oblohe, unášaného ujom Vetrom k nedohľadným výšinám. Pozrime sa aj na iné stránky jesennej prírody, ako je zber plodov a zeleniny, ktoré nám budú dávať vitamíny počas zimy.

Krásnu atmosféru jesene sa snažili zachytiť žiaci 1. stupňa našej školy kreatívnym tvorením krásnych obrázkov, vencov a košíkov z jesenných plodov. Rozširovali si slovnú zásobu, čítali a dopĺňali báseň "Jeseň, pani bohatá".

Popri tvorení sa nezabudlo ani na pohyb v prírode. S veľkou radosťou a energiou plnili nie vždy najľahšie úlohy pri jednotlivých stanovištiach. Ku koncu dňa, keď úlohy boli splnené, všetci žiaci dostali odmenu - ako inak, plody jesene zo záhrad našich rodín.

A čo bolo odmenou pre nás učiteľov? No predsa úsmev na tváričkách našich detí.