Beseda s paralympionikom Martinom Francem

23.05.2022

Keď sa povedia slová: pevná vôľa, húževnatosť, odvaha, dravosť, talent, svetobežník... napadne mi iba jedno jediné meno MARTIN FRANCE. Skvelý človek s veľkým srdcom, nesmiernou chuťou užívať si život plnými dúškami a všetkým, čo nám život ponúka. Martin je veľký bojovník na lyžiach, ktorý sa zúčastnil piatich paralympiád, množstva svetových a medzinárodných pretekov v lyžovaní. Som šťastná, že poznám takéhoto mladého človeka a mohla som ho predstaviť mojim žiakom. Maťo prijal pozvanie na besedu, prišiel medzi štvrtákov, aby sa s nimi podelil o svoje zážitky, pocity z poslednej paralympiády z PEKINGU a nielen z nej. Deti sa dozvedeli koľko krajín sveta navštívil, kde všade reprezentoval našu krásnu krajinu a aj to, že Maťo je nielen výborný lyžiar, ale i maliar. Maľuje krásne obrazy - medzi jeho obrazmi nájdete aj našu najúspešnejšiu lyžiarku Petru Vlhovú.

Maťko, prajeme Ti ešte veľmi veľa športových a životných úspechov - si nám všetkým veľkým vzorom a víťazom!

Ďakujeme 4.A + 4.B