Ako rastú žiaci 1.B

KOZMIX Lab: SVET RASTLÍN OČAMI OBJEKTÍVU

alebo

MÔŽE SA Z OBYČAJNEJ FAZUĽKY STAŤ FILMOVÁ HVIEZDA?

Majú fazuľka, kuriatko, mačička, človek spoločné podmienky pre život? Prečo na niektorých miestach rastlinka vyrastie a na iných ani navyklíči? Čo potrebuje na to, aby prežila? Takéto otázky a problémy budú deti 1.B riešiť prostredníctvom 9 aktivít projektového vyučovania.

Rast živých organizmov je dlhodobý proces a na viditeľné zmeny je potrebný čas a trpezlivosť, a preto je najlepšie začať od seba..

Prvá aktivita pod názvom Ako rastú žiaci umožnila deťom uvedomiť si a vyhodnotiť informácie o sebe samých a to prostredníctvom vlastnoručne vytvoreného grafu so svojou aktuálnou výškou, ktorú porovnali s výškou v čase narodenia. Zároveň si vo dvojiciach urobili plagát o tom, čo nám pomáha rásť a meniť sa.