Adventné hry

21.12.2023

Čas blížiacich sa Vianoc. Advent... Čas trochu pozastaviť sa, trochu netradične stráviť popoludnie.

JAK škola sa v utorok, 12.12.2023, v tento trochu magický deň, rozhodla zorganizovať v čase od 15.00 hod. do 17.00 hod. v priestoroch školskej jedálne tzv. Adventné hry. Pozvaní boli rodičia, deti, učitelia, aby sa v toto popoludnie na chvíľu zastavili a strávili ho netradične - hrami, teda hraním sa so svojimi učiteľmi, rodičmi, spolužiakmi. Stoly v školskej jedálni boli zrazu obložené nie jedlom, ale zaujímavými, tvorivými a pre niekoho aj neznámymi stolovými hrami. Hry ako uno, pexeso, sedma, dobble alebo živé "človeče" dominovali v toto popoludnie a prebúdzali u mnohých dospelákov spomienky na časy detstva a tiež sa stali možno pre niektorých aj inšpiráciou. Súťaživú atmosféru totiž často prerušovali slová: "Túto hru nepoznám, tá je super, kúpim ju svojmu vnúčaťu," alebo "Poď, šikovná si, dáš to, hraj!" Menšie deti vyhrávali, či možno aj neradostne prehrávali nielen so svojimi rodičmi, spolužiakmi, ale vyzývali do súbojov aj pani učiteľky. Jedáleň zrazu zaplavila príjemná súťaživá atmosféra, úsmevné rozhovory, nečakané stretnutia, takže ledva zvýšil čas pochutnať si na chutných pagáčikoch. Zopár odvážnych rodičov sme presvedčili, nech si vyskúšajú hru escape room, ktorú sme pre nich pripravili. Po počiatočnej neistote sa im podarilo vyriešiť všetky úlohy a tým získať kód, s ktorým otvorili zámok na kufríku, v ktorom sa ukrývali kľúče od triedy.

Veríme, že sme vás touto našou milou akciou potešili, a že sa aj vďaka vám, milí rodičia a deti, stane tradíciou. Želáme všetkým krásne a pokojné vianočné sviatky!