V pondelok 30.10.2017 sme sa s deťmi z našej školy na Komenskeho ZŠ v Komárne vybrali autobusom na vylet do Bratislavy a Kostolnej pri Dunaji.
Klikni na link o riadok nižšie a sleduj fotovideo !!!

Ale...nebol to iba taký hocijaký výlet!!! Bol to výlet plný krásnych zážitkov so psíkmi a tigrami. Navyše sme sa dozvedeli o náročnej práci ochrancov zvierat a pracovníkov najväčšieho útulku na Slovensku nachádzajúcom sa pri Slobode zvierat v Bratislave. Po poučnej prednáške o spôsoboch práce v tomto šľachetnom zariadení sme sa vybrali do blízkeho lesíka vyvenčiť psíkov z tohto zariadenia. Bolo nám spolu naozaj veselo
Našou ďalšou zastávkou bola malá dedinka s obrovskými tigrami. Volá sa Kostolná pri Dunaji. Nachádza sa pri nej Oáza sibírskeho tigra, kde nám pani ošetrovateľka porozprávala o živote sibírskych ussurijských tigrov. Sú to prekrásne a najmohutnejšie mačkovité šelmy na zemeguli. Žiaľ, vo voľnej prírode ich už takmer nenájdeme.Tento unikátny Slovenský projekt bol vytvorený pre záchranu tigra ussurijského (sibírskeho).
Všetci sme si so sebou doniesli pekné spomienky.
Na organizácii výletu sa podieľali vych.: VALIKA, ERIKA, NORIKA a IGOR.Za nezištnú pomoc srdečne ďakujeme aj mamičke Ivane H.
Spracoval... ujo Igor a teta Erika

 

 

Výlet: útulok