VOŇAVÉ VIANOCE
V piatok 14. decembra sa deti z 2.bé vybrali za Vianocami do Bratislavy. Prvé kroky viedli do Bibiany za vôňou Vianoc. Vlastnými rukami si, pod starostlivým pohľadom tetušiek, pripravili chutné medovníčky. Potom sa vydali po miestnostiach , aby sa zoznámili s interaktívnou výstavou a netradičným pohľadom na slovenskú animovanú tvorbu.

Ambíciou tejto výstavy je, prostredníctvom hravosti a kreativity nenásilne priblížiť detskému návštevníkovi nie len zaujímavosti zo sveta technického spracovanie animovaných filmov ale zoznámiť sa aj s tými málo známymi, nekonečne trpezlivými ľuďmi – animátormi, ktorí hrdinom z animovaných filmov vdychujú život.

Zahrali sme sa , vypočuli rozprávky, "poťahali uja Viktora  Kubala za jazyk", vykúpali sme sa vo vani spolu s Pufom a Mufom a vianočným kaprom. Na výstave japonských ilustrátorov sme skúšali skladať origami a jesť paličkami.

Keď sme boli spokojní s výsledkom bádania, obliekli sme sa a vydali sa cestou popri Dunaji do Slovenského národného múzea.

Tam na nás čakali zvieratká zo všetkých kútov Zeme. Najviac sa nám páčil mamut a samozrejme finančná gramotnosť v praxi- nakupovanie.

Unavení a spokojní sme večer vystúpili z autobusu, aby sme sa podelili so zážitkami s našimi blízkymi.

Kontakt

ZŠ Jána Amosa Komenského Komárno
Komenského 3
945 01 Komárno

Telefón: 0915 794 822
Sekretárka: 035 770 0811
Školská jedáleň: 035 770 0813

© 2012 Všetky práva vyhradené.

ZŠ J. A. Komenského Komárno