Bajtíci - naši kamaráti

ZŠ J.A.Komenského v Komárne, získal finančné prostriedky z programu ENTER pre školy 2020 – Digitálna generácia. Projekt je zameraný na sprístupnenie informácií pre žiakov druhého stupňa. Zaujímavou a interaktívnou formou budú spoznávať svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov.

Základom celého projektu je hardvérové zariadenie v podobe malej hardvérovej dosky s názvom micro:bit, ktorá bola vyvinutá vo Veľkej Británii. Táto inovatívna platforma vzbudila veľkú vlnu záujmu po celom svete. Vďaka použitým komponentom ide v podstate o miniatúrny programovateľný počítač. Prostredníctvom množstva rôznych rozšírení môže táto platforma navyše podporiť aj kreativitu žiakov, aby mohli vytvárať v podstate akékoľvek elektronické zariadenia.

Projekt sa bude realizovať od februára  do júna 2021 pod vedením Mgr. Ágnes Jobbágyovej.

Vďaka projektu Bajtíci - naši kamaráti, sme na hodinách informatiky pracovali s micro:bitom. Inšpirovali sme sa námetmi na stránke ucimeshardverom.sk. Ako prvú zoznamovaciu aktivitu sme programovali menovky a rôzne texty. Z tejto aktivity vznikol následný zostrih s odkazom pre verejnosť.
Pozerajte do konca :)