Úspech našich žiakov, ktorý nemá obdoby

30.04.2024

V dňoch 25.4. a 26.4.2024 sa uskutočnilo celoštátne kolo technickej olympiády v Banskej Bystrici. Našim žiakom - Olivér Mátyás Ollé a Oliver Haim - pod vedením p. uč. Mgr. A. Erdélyiovej, sa podaril husársky kúsok. Od okresného kola cez krajské kolo až po celoštátne kolo boli vždy prví. Znie to úplne jednoducho, ale za týmto úspechom je chuť pracovať, učiť sa nové a nevzdávať sa pri prvých nezdaroch. Možno takto znie recept na úspech. BLAHOŽELÁME!

Prvé dojmy víťazov:

Olivér Mátyás Ollé

Test a praktická časť boli pomerne jednoduché, no po odovzdaní ceny som mal zmiešané pocity. Test sa podaril celkom dobre, ale vedel som, že praktickú časť mali niektorí lepšie. Niektorým však výrobok ani nefungoval. Prvý deň - štvrtok sme sa zastavili aj v Španej doline. Po celý čas nás sprevádzal veľmi milý dozor Marek. V tento deň bol aj galavečer. Mali sme síce stravu z internátu, ale bola veľmi chutná.

Oliver Haim

Nečakali sme, že vyhráme, ale to sme nečakali ani pri okresnom, ani pri krajskom kole. Odporúčam súťaž aj pre iných. Program bol dobrý, boli sme v Španej doline a pozreli sme si aj starú školu.