Projekt “Ekosystémy pod oknom” rastie rovno pod našimi oknami

04.05.2024

...to ste nepočuli ešte, čo sa stalo v našom meste, jakomensky dostal balík veľký ako svet...

Dnešné nasadenie Vás, mamy a tatovia, deti, kolegovia, bolo neskutočné. V piatok sme neveriacky krútili hlavami, že to sa predsa nedá. Strašila nás 10-kubíková kopa kameňa, ktorú bolo treba dostať cez chodbu školy do vnútorného átria ...potom prišli takí veľkí chlapi, spýtali sa či nás niečo trápi... a zrazu lopaty, fúriky len tak lietali a kamene mizli. V átriu každý jeden kamienok chytali malé či veľké ruky a utešene plnili gabiony, z ktorých sme stavali záhony našich ekosystémov, až naozaj prišiel posledný fúrik. A ešte sme stihli ďalšie kubíky zeminy premiestniť a naplniť nimi obrovské "kvetináče". Metly, hrabličky sa len tak mihali a obdivuhodné množstvo práce našich rodičov omladilo a okrášlilo okolie našej školy. Dievčatá sa uzhodli, že vyčistenú skalku pomenujú Balkánsky budoárik alebo besiedka.

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a vyvýšené záhony vyrástli rovno pod našimi oknami. Čo by sme si bez vašej pomoci počali.

ĎAKUJEME.

Projekt "Ekosystémy pod oknom" sa realizuje vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.